Facebook
Městská knihovna Horažďovice
Dnes je úterý 14. 7. 2020 (Karolína); všechna oddělení jsou zavřena,
Magnesia Litera 2013
www.saferinternet.cz
www.bezpecne-online.cz
Čtení pomáhá
Webowou diwočinou
GOADA, o. s.
Rosteme s knihou
Projekt Celé Česko čte dětem
Kamarádka knihovna
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Ptejte se knihovny
Světluška
Knihkupectví Horažďovice
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

Navštívili nás…

Petra Braunová

Petra Braunová

Narodila jsem se v Praze. Byl leden, zima až praštělo a moje máma jen tak tak doběhla do porodnice. V ten moment se ale rozhodlo narodit víc dětí, na porodním sále nastala tlačenice …a tak jsem se narodila na chodbě. Na mámu prý hrozně táhlo…

Dům, ve kterém jsem bydlela, stál téměř na okraji Prahy... pamatuji si kolem samé louky – hmm…kdeže jsou? Na hřbitově zakopáni… Všude kolem jsou dnes paneláky.

Moje starší dvě sestry – Renata s Hankou – mě skoro nikdy nechtěly hlídat. Nedivím se – jako malá jsem příšerně bulela – skoro kvůli všemu. A protože byly starší o šest a čtyři roky, styděly se takovou ubrečenou ségru s sebou někam tahat. Navíc… já jsem se strašně nechtěla česat, mýt a oblékat! Když to samé dneska předvádí moje dcera Johana, můžu vyletět z kůže a chápu svou mamku, která mě čas od času přehnula přes koleno a nařezala.

Mámy jsem se ale nebála, i když mě honila po bytě s vařečkou. Byla s ní legrace a vesměs mi všechno stejně dovolila. Zato táty! Jakmile zarachotily jeho klíče v zámku, vyskočila jsem dva metry vysoko. Byl přísný, přestože pohlavky nerozdával, respekt jsme před ním měly všechny čtyři. I máma. To on mě přivedl do nádherného kouzelného světa knížek! Knihovna mého táty byla obrovská a já jsem se v ní odmalička ráda ztrácela. Knížky jsem milovala! Stavěla jsem si z nich domy a velmi brzy jsem se naučila číst. Jarmilka a Klovanýsek, Neználek, Děti z Bullerbynu, Bibi, Vinnetou… to byli moji kamarádi!

A tak jsem rostla a rostla….samozřejmě jsem si vybrala školu naprosto nevhodnou – ekonomickou. Čísla, čísla… páni – a já jsem přitom taková popleta! Brzy jsem musela zvolený obor opustit, protože jsem v účetnictví několika firem nadělala víc škody než užitku.

A začala jsem psát… náhodou – jak jinak. Ale to je na dlouhé vyprávění. Chcete to slyšet? Napište mi a můžu za vámi přijet!

Pro ty, kdo chtějí přesné informace, dodávám:

Petra Braunová
Narozená 31. 1. 1967 v Praze. Po studiu Střední ekonomické školy na Vinohradech a maturitě v roce 1985 pracovala jako: sekretářka, asistentka, průvodkyně Prahou, au-pairka, účetní, redaktorka, obchodní zástupce….až se dobabrala k tomu nejcennějšímu – spisovatelce. Je rozvedená a se svými třemi dětmi – Oliverem (15), Máří (13) a Johanou (8) – bydlí v Praze.

Další informace naleznete na www.petrabraunova.cz.

Copyright © 2004 Městská knihovna Horažďovice (www.knihovna.horazdovice.cz) a Karel Viták (www.dva.cz). All rights reserved.
Ctíme standardy W3C:  W3C XHTML 1.0  W3C CSS
Poslední aktualizace byla provedena 18. 4. 2014 v 21:04