Facebook
Městská knihovna Horažďovice
Dnes je neděle 17. 2. 2019 (Miloslava); všechna oddělení jsou zavřena,
Magnesia Litera 2013
www.saferinternet.cz
www.bezpecne-online.cz
Čtení pomáhá
Webowou diwočinou
GOADA, o. s.
Rosteme s knihou
Projekt Celé Česko čte dětem
Kamarádka knihovna
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Ptejte se knihovny
Světluška
Knihkupectví Horažďovice
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

Navštívili nás…

Petr Nazarov

Petr Nazarov

K cestování po zemích celého světa jsem postupně přidal i fotografování, kterému jsem se začal intenzivněji věnovat až v posledních několika letech. Začátky byly ve znamení jednoduchého kompaktu Panasonic Lumix, posléze jsem přešel na nezbytnou digitální zrcadlovku a doposud své technické vybavení stále doplňuji a zdokonaluji. Měl jsem možnost setkat se a nějaký čas strávit se skvělými fotografy, jako je Ricky Cooke, Dewitt Jones, Theresa Airey, Debbie Delatour, Martin Urbančík nebo Jirka Dvorský, a načerpat od nich spoustu znalostí a praktických rad. Zejména díky nim se postupně stále propracovávám k technicky dokonalejším snímkům. Ale jak je všeobecně známo, a já se s tím ztotožňuji, jenom v technickém vybavení to není. Dobrá fotka vzniká již v hlavě fotografa a i s nejobyčejnějším fotoaparátem se dá pořídit nádherný snímek, který má duši. Velkou roli při focení určitě také hraje ocitnout se ve správný okamžik na správném místě.

Procestoval jsem několik desítek zemí a v některých z nich jsem i na několik měsíců, či dokonce let zakotvil. Cestování mi dalo víc než všechny školy světa, jelikož je pro mě tou nejzajímavější a nejpoučnější školou života. Kromě poznávání nových míst a kultur jsem si při svých cestách uvědomil spoustu souvislostí, které by mě doma v obývacím pokoji asi nikdy nenapadly, a hlavně jsem měl dostatek času nad nimi přemýšlet. Uvědomil jsem si, že spousta našich zdánlivě nepřekonatelných problémů jsou jen malichernosti, nad kterými je možné velkoryse mávnout rukou. Na cestování je fascinující nejen objevování zajímavostí a krás různých míst na světě, ale zejména objevování sebe sama, svých možností a limitů, ale také boření mýtů a pseudopravd, které jsme ať už vědomě či podvědomě přijali za své.

petrnazarov.org

Knihy v našem fondu.

Copyright © 2004 Městská knihovna Horažďovice (www.knihovna.horazdovice.cz) a Karel Viták (www.dva.cz). All rights reserved.
Ctíme standardy W3C:  W3C XHTML 1.0  W3C CSS
Poslední aktualizace byla provedena 18. 4. 2014 v 21:04