Facebook
Městská knihovna Horažďovice
Dnes je čtvrtek 9. 7. 2020 (Drahoslava); všechna oddělení jsou zavřena,
Magnesia Litera 2013
www.saferinternet.cz
www.bezpecne-online.cz
Čtení pomáhá
Webowou diwočinou
GOADA, o. s.
Rosteme s knihou
Projekt Celé Česko čte dětem
Kamarádka knihovna
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Ptejte se knihovny
Světluška
Knihkupectví Horažďovice
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

Navštívili nás…

Michal Černík

Michael Černík

Rodným městem Michala Černíka jsou Čelákovice. Zde se narodil 28. 2. 1943 a žil víc než čtyři desítky let. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK, obor čeština dějepis. Byla to také polabská rovina, která se ozývala v jeho básních. V Praze bydlí od roku 1988, avšak Pražákem se necítí. Nebyl nikdy spisovatelem na volné noze. Vždy měl normální občanské povolání. Většinou jako redaktor časopisu nebo nakladatelství pro děti či dospělé. Výjimkou jsou roky 1988–89, kdy byl předsedou Svazu českých spisovatelů.

V posledních deseti letech pracoval v Právu, Vlastě, časopisu Antique a nyní je redaktorem týdeníku Sondy. Vydal deset knih poezie, z nichž si nejvíce považuje sbírky P.F. (1983) a Rozečtený život (1987) a soubor milostných veršů Ke mně se přitiskni (1999) Ze svých asi patnácti knížek pro děti si nejvíce cení veršovaných Prvních pohádek (1985), dále Pohádky o kohoutkovi a slepičce (1996 a 2002), pohádky k obrázkům Josefa Lady nazvané Pohádková knížka od Lady a od Ježíška (2001), veršované pohádky nazvané Za pohádkou pohádka pro kluky a děvčátka (2002). Dále vydal pět publicistických knih (črty, fejetony, reportáže a rozhovory) , ta poslední knížka vyšla roku 1999 a jmenuje se Povím vám něco milého.

V průběhu deseti posledních let se mu podařilo editorsky připravit několik knih pro děti. Stále vydávané jsou Paci, paci, pacičky pro kluky a holčičky (1. a 2. díl), Česká čítanka pro nejmenší, České Vánoce Josefa Lady a Český rok Josefa Lady. Mimo jiné přebásnil staroegyptské milostné písně Dávné písně a lásky a Sloky lásky od S. Ščipačova.

Výpis knih ve fondu naší knihovny.

Copyright © 2004 Městská knihovna Horažďovice (www.knihovna.horazdovice.cz) a Karel Viták (www.dva.cz). All rights reserved.
Ctíme standardy W3C:  W3C XHTML 1.0  W3C CSS
Poslední aktualizace byla provedena 18. 4. 2014 v 21:04