Facebook
Městská knihovna Horažďovice
Dnes je pondělí 16. 7. 2018 (Luboš); oddělení pro dospělé 8–12 a 13–18 hodin, dětské oddělení 8–11 a 12–17 hodin
Magnesia Litera 2013
www.saferinternet.cz
www.bezpecne-online.cz
Čtení pomáhá
Webowou diwočinou
GOADA, o. s.
Rosteme s knihou
Projekt Celé Česko čte dětem
Kamarádka knihovna
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Ptejte se knihovny
Světluška
Knihkupectví Horažďovice
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online
kniha
21. 5. 2018

Změna výpůjční doby od 1. 7. do 31. 8. 2018

Městská knihovna upozorňuje na změnu půjčovní doby od 1. července do 31. srpna 2018

Oddělení pro dospělé:

Po 8.00–11.00 12.00–18.00
St 8.00–11.00 12.00–16.00
8.00–11.00 12.00–16.00

Oddělení pro děti a mládež:

Po 8.00–11.00 12.00–16.30
St 8.00–11.00 12.00–15.00
8.00–11.00 12.00–15.00

V době od 23. 7. do 5. 8. 2018 je zavřeno!

kniha
10. 1. 2018

Sbírej samolepky projektu „Děti a čtení“

Městská knihovna Horažďovice vyhlašuje v rámci projektu „Děti a čtení“

12. ročník celoroční soutěže
Sbírej samolepky projektu „Děti a čtení“

Každý účastník soutěže obdrží v knihovně od 1. 2. 2018 společně s první samolepkou i kartičku, na kterou si bude vylepovat samolepky získané:

  • za odpovědi na soutěžní otázky, které budou v průběhu roku zveřejňovány v knihovně, na vývěsce knihovny a na www.knihovna.horazdovice.cz (každá otázka jedna samolepka, max. 10 samolepek)
  • za účast v soutěžích vyhlašovaných v rámci projektu Děti a čtení (jedna samolepka za účast v každé soutěži bez ohledu na počet odevzdaných prací)
  • za články a příspěvky o knihovně do Horažďovického obzoru, do Klatovského deníku nebo na web knihovny
  • za vyluštění kvízu, znalostního testu nebo hlavolamu (max. pět samolepek)
  • speciální samolepka

Vítězem soutěže se stává účastník, který nasbírá největší počet samolepek a vylepené samolepky na kartičce odevzdá nejpozději 23. 11. 2018 v dětském oddělení Městské knihovny Horažďovice.

Prvních pět nejúspěšnějších účastníků, kteří nasbírají nejvyšší počet samolepek obdrží odměny, které budou předány začátkem prosince 2018. Upřesnění bude zveřejněno na těchto stránkách, v knihovně a na vývěsce knihovny.

kniha
2. 7. 2018

Sbírej samolepky - otázka číslo 6

Vyjmenuj státní barvy ČR a nakresli jejich správné uspořádání svisle a vodorovně.

Odpovídat můžete až do 31. 8. 2018 v dětském odd. knihovny nebo na email detske@knihovna.horazdovice.cz.

kniha
29. 6. 2018, Napsali o nás…, Eva Marešová, Horažďovický obzor

Studovat se dá v každém věku

Velký úspěch zaznamenala ve školním roce 2017/2018 Virtuální univerzita 3. věku. Z celkového počtu 35 studentů jich v zimním semestru odpromovalo 6 a v letním dokonce 12. Paní místostarostka Ing. Hana Kalná přijala na radnici úspěšné studenty z letního semestru a předala jim listy o absolutoriu.


Text celého článku…

kniha
29. 6. 2018, Napsali o nás…, Eva Marešová, Horažďovický obzor, Foto z akce

Pasování prvňáčků na "Rytíře Řádu čtenářského"

Prostory velkého sálu Městského muzea v Horažďovicích ožily v úterý 5. června hlasy žáků z prvních tříd místních ZŠ. Čekalo na ně slavnostní pasování na „Rytíře Řádu čtenářského“. Děti se staly spoluúčinkujícími v divadelním představení „Rytíř“ Divadla Bořivoj. Mohly si vyzkoušet role sloužících a řemeslníků na rytířském hradě, zatančily si dobový tanec a procvičily si dvorné chování v různých historických obdobích. Po složení čtenářského slibu se ujal pasovacího meče pan starosta Ing. Michael Forman a spolu s ředitelkami škol a vedoucí městské knihovny uvedli prvňáčky mezi čtenáře. Kromě pěkného zážitku získaly děti knihu z projektu Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka, která byla napsána jen pro účastníky projektu a nelze ji běžně koupit. Pasování na čtenáře se už stalo tradicí a těší nás, že se každý rok účastní stále víc rodičů a prarodičů dětí. Děkujeme Městskému muzeu Horažďovice za spolupráci, protože prostory sálu ještě umocňují slavnostní atmosféru celé akce. Akce proběhla v rámci projektů „Děti a čtení“ a projektu SKIP „Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka“.


Text celého článku…

kniha
29. 6. 2018, Napsali o nás…, Pavla Králová Ing., Horažďovický obzor, Foto z akce

Školní výlet

Školní výlet je bezvadná záležitost, která má určitá zažitá pravidla. Jízda autobusem a sledování zajímavostí z okna, povídání se sousedem na společné sedačce a těšení na to, co uvidíme, až dojedeme k cíli cesty. Obvykle i doma připravená dobrá svačina, na kterou je největší chuť ihned po vyjetí autobusu. Důležité je to, že každý výlet má za cíl poznání něčeho nového a zajímavého. Na výlet se těší školáci i studenti dříve narození. Stalo se už tradicí, že na ukončení semestru VU3V se koná vzdělávací tematický zájezd, který má za cíl prohloubit přednášenou látku. Tématem letního semestru byl život a dílo génia evropského baroka Gian Lorenza Berniniho, což volně navazovalo na přednášky o baroku v několika minulých semestrech. Není tedy divu, že i letošní výlet se vztahoval k tomuto tématu. Pečlivý scénář výletu připravila vedoucí knihovny paní Jana Truhlářová a režii převzala paní Lenka Šimonová. Navštívili jsme zrekonstruovanou jízdárnu ve Světcích u Tachova a pak barokní klášter a kostel v Kladrubech. Všichni budeme určitě dlouho vzpomínat na průvodce ve Světcích, který výklad podal tak zábavnou formou, že jsme se všichni skvěle bavili. Ukázal nám jízdárnu od přízemí až po půdu se slovy: „Slíbil jsem, že vám ukážu úplně všechno, takže vám ukážu opravdu všechno. I to, co jinak běžně neukazuji.“ Dokonce jsme v knížecí lóži absolvovali improvizovanou scénku s aktéry z našich řad. Bylo to opravdu skvělé. Oběd v Kladrubech a následná prohlídka také stály za to. Snad nás i krátké postání na energetickém místě v kostele nabilo kladnou energií do dalších letních dnů, případně do dalšího studia VU3V. Děkujeme všem, kteří se o organizaci a zajištění tohoto studia podílejí.


Text celého článku…

kniha
28. 6. 2018, Napsali o nás…, Petra Tomešová, Klatovský deník, Foto z akce

Oblíbený ilustrátor navštívil Horažďovice

Mateřské školky v Horažďovicích navštívil Adolf Dudek, který se může pyšnit titulem „nejprodávanější ilustrátor dětských knih“ – prodaly se jich více než tři miliony! Děti si jeho interaktivní malířskou show, zaměřenou hlavně na malování zvířátek, ohromně užívaly. Adolf Dudek svým vystoupením pobavil v Horažďovicích nejen děti, ale také seniory v oblastní charitě, kteří se navíc od něho přiučili něco málo z malířského umění. Kreslili pro radost, uvolnění a pocit pohody. Navíc si při tom užili hodně legrace. Akce byly pořádány v rámci projektů „Děti a čtení“ a „Seniorům Dokořán“.


Text celého článku…

kniha
25. 6. 2018, Napsali o nás…, Klatovský deník, Foto z akce

Knihovna zve na Hrátky s pamětí

Nenechte svůj mozek zahálet – kvízy, testy a praktické ukázky trénování paměti nabídnou dnešní Hrátky s pamětí v sále Městské knihovny Horažďovice. Začátek je ve 14:30 hodin. Akci určenou především dříve narozeným pořádá horažďovická knihovna v rámci projektu „Seniorům dokořán“.


Text celého článku…

kniha
14. 3. 2018

Poznávejte přírodu a za odměnu přijeďte do zoo

plakát ZOO

Zoologická a botanická zahrada města Plzně a Sdružení přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS, z. s., vyhlašují ve spolupráci s městskou knihovnou V. ročník soutěže pro dětské čtenáře.
 
Poznávejte přírodu a za odměnu přijeďte do zoo
Tentokrát vyhlášené na počest narození druhého mláděte lva berberského v plzeňské zoo – samečka Bagira.
 
Princip soutěže je velice jednoduchý
Každý zájemce o soutěž obdrží v knihovně průkazku s dvanácti políčky na potvrzení dvanácti výpůjček. Pracovnice knihovny postupně razítkem nebo svým podpisem potvrzuje do průkazky jednotlivé výpůjčky.
 
Při návštěvě knihovny si musí dětský čtenář v průběhu roku 2018 vypůjčit alespoň jednu knihu o přírodě. (Rozumí se dvanáct návštěv v knihovně, nikoliv dvanáct vypůjčených knih při jedné návštěvě knihovny. Při každé návštěvě si může čtenář půjčit libovolný počet knih, alespoň 1 však musí být o přírodě. Půjčí-li si jich více, z hlediska pravidel soutěže je to stále jedna výpůjčka a jedno razítko do průkazky.)
 
Po splnění stanoveného počtu výpůjček čtenáři odevzdají průkazku v knihovně. Na konci roku 2018, kdy soutěž končí, odešle knihovna elektronicky vyhlašovateli soutěže jmenný seznam účastníků soutěže. Ten na jeho základě odešle knihovně příslušný počet volných vstupenek pro rok 2019. (Každý soutěžící čtenář = jedna volná vstupenka k jedné návštěvě ZOO a BZ).
 
Čtenář, který splní podmínky soutěže jako první, dostane od ZOO a BZ a Sdružení IRIS ještě dárek.
Copyright © 2004 Městská knihovna Horažďovice (www.knihovna.horazdovice.cz) a Karel Viták (www.dva.cz). All rights reserved.
Ctíme standardy W3C:  W3C XHTML 1.0  W3C CSS
Poslední aktualizace byla provedena 21. 6. 2018 v 13:06