Facebook
Městská knihovna Horažďovice
Dnes je úterý 23. 10. 2018 (Teodor); všechna oddělení jsou zavřena,
Magnesia Litera 2013
www.saferinternet.cz
www.bezpecne-online.cz
Čtení pomáhá
Webowou diwočinou
GOADA, o. s.
Rosteme s knihou
Projekt Celé Česko čte dětem
Kamarádka knihovna
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Ptejte se knihovny
Světluška
Knihkupectví Horažďovice
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online
Akce minuléaktuální, připravované…
 

Akce

kniha
1. 3. 2004

Březen - měsíc internetu 2004

Březen - měsíc internetu (logo)

Do knihovny na Internet - po Internetu do knihovny

Knihovny jsou již tradičně významným protagonistou Měsíce Internetu. I tentokrát nabídnou v březnu svým návštěvníkům široké spektrum akcí s cílem propagovat nejen Internet jako takový, ale vhodným a mnohdy mimořádným způsobem spojit tradiční svět knihovny s živým a stále se měnícím prostředím Internetu.

Cílem projektu Březen - měsíc Internetu je podpořit rozvoj Internetu v ČR

Projekt vznikl se záměrem upozornit na obrovský význam Internetu pro rozvoj ekonomiky i společnosti v době, kdy si to v České republice málokdo uvědomoval. Prvních šest ročníků akce Březen - měsíc Internetu v letech 1998 až 2003 prokázalo, že aktivity tohoto druhu mají smysl a mohou být obecně prospěšné. Zájem veřejnosti o ně dokonce stále stoupá. Osvědčil se princip otevřenosti projektu, do kterého se mohou zapojit všechny subjekty, jež sdílejí stejnou potřebu podpořit rozvoj Internetu v České republice. Projekt má podobu každoroční vlny akcí a mediálních informací, které slouží různým skupinám obyvatel.

  1. Projekt od třetího ročníku programově připravuje a zajišťuje sdružení BMI, které založili tvůrci projektu Březen - měsíc Internetu.
  2. Volba aktuálních témat, podpora médií a veřejnosti způsobily, že projekt Měsíc Internetu přerostl v širokou národní kampaň. Podle průzkumu společnosti Markent v roce 2003 oslovil až 38 % dospělého obyvatelstva v ČR. Tvůrci projektu se snaží, aby se Měsíc Internetu stal vhodnou dobou nejen ke komunikaci posledních novinek v oblasti IT, ale rovněž příležitostí k zhodnocení celkového rozvoje informační společnosti.
  3. 7. ročník, nad kterým převzal záštitu primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, je vyhlášen pod společným mottem: Internet ležící spící

Chcete-li dostávat informace o akcích naší knihovny, zašlete nám svoji adresu na knihovna@knihovna.horazdovice.cz

Copyright © 2004 Městská knihovna Horažďovice (www.knihovna.horazdovice.cz) a Karel Viták (www.dva.cz). All rights reserved.
Ctíme standardy W3C:  W3C XHTML 1.0  W3C CSS
Poslední aktualizace byla provedena 13. 1. 2015 v 18:01